Whatsapp Whatsapp
Telefon Call Now

Moda Geçer Sleeve Kalır

Aslında bu cümle “moda geçer stil kalır” şeklinde akıllarda yer etmiştir. Fakat son dönemlerde görsel ve basılı yayın organlarda sıkça gördüğümüz moda diyetler, kilo verdiren moda yiyecekler aklıma gelince böyle bir düzenleme ile kullanılması daha uygun gibi geldi.

Moda diyetler günümüz popüler kültüründe durmadan karşımıza çıkıyor. Hangi sanatçı hangi diyet ile kaç kilo vermiş? Yaza nasıl fit girecekmiş? Sırrı olan şok diyeti az sonra öğrenecekmişiz. Biraz sabırlı olup televizyon başında beklersek öğreniyoruz da. Yalnız unuttuğumuz bir gerçek var. O kişi her sene aynı haberle ekrana geliyor. Yani aslında her ilkbaharda zayıflıyor yaz bitince yeniden kilo alıyor. Demek ki aslında başarılı bir program yürütememiş. Motivasyonu geçince tekrar kilo almaya başlamış, tekrar eski alışkanlıklarına dönmüş.

Defalarca yapılan diyetler aslında bize tek bir şey söylüyor. Yaşam tarzını değiştir. Alışkanlıklarından , yeme bozukluğundan kurtul.  Yoyo diyet olarak tarif ettiğimiz bu yöntemler sizi başlangıç noktasından daha yukarı kilolara çekmek dışında bir şey yapmıyor.

Alışkanlıklarınızın çevrenize örüdüğü, bir türlü çıkamadığınız duvarları yıkmalısınız. Yaşam tarzı değişikliği için eğer VKİ değeriniz yüksekse daha radikal çözümleri ciddi ciddi düşünmeniz gerekiyor.. Radikal kararların başında başarı oranı ve zarar verme olasılığı en düşük yöntem laparoskopik sleeve gastrektomidir. Belirli bir yağ oranı ve kilonun üzerindekilerde başarıyla uygulanabilir.

 

 

 

Peki sleeve neden kalır ? Sleeve gastrektomi ameliyatı sonrası iştahınız eskisi gibi olmayacağı için ve bununla beraber yediğiniz miktarlar da azalacağından ister istemez yaşam şeklinizi değiştirme yoluna gideceksiniz. Ameliyatın sonrası doktorunuzla kuracağınız iletişim başarınızı arttıracak, kalıcı yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları değişikliği sonucunda kilonuzu yıllarca koruyacaksınızdır.

Onu için diyorum ki:

Moda geçer sleeve kalır