Mide Botoksu Fiyatları 2021 | Op. Dr. Fırat Tutal
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mide Botoksu

blank

Mide Botoksu

Botoks bilindiği üzere uzun yıllardır hastalıkların tedavisinde ve kozmetik sonuçlar için kullanılmaktadır.  Mide botoksu uygulaması son yıllarda gitgide popüler olan bir kilo verme yöntemidir.

 

Mideye uygulanan botoksun iki sonucu vardır. Birincisi mide boşalma süresini uzatarak tokluk hissinin daha uzun sürmesini sağlamak, ikincisi ise iştah hormonunun azaltmak. Bu etkileri sayesinde düzensiz beslenen, sık sık atıştırma ihtiyacı hisseden, özellikle yemeklerden birkaç sonra bir şeyler yemek isteği uyananlar için oldukça başarılı bir yaşam şekli düzenleyicisidir diyebiliriz.

 

Endoskopik olarak uygulanan işlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmemekte ve  işlemden sonra günlük işlerine devam etme imkanı sunmaktadır. Uygulama yaklaşık 20 dakika sürmektedir.  Bu açıdan mide botoksu uygulaması en konforlu kilo verme yöntemidir diyebiliriz.

 

Botoksun etkisi 4-6 ay kadar sürmektedir. Bu süre zarfında yaşam ve beslenme şeklinizde sürdürülebilir değişiklikler yapılmalıdır. Mide botoksu iyi bir takip ve destek programı ile birlikte vücut kitle indeksi 27 kg/m2’nin üzerinde olanlara güvenle uygulanabilir.

 

Tekrarlanabilir bir yöntem olan mide botoksu uygulaması uygun hastalarda konforlu ve başarılı bir kilo verme sağlar.