Yutulabilir Mide Balonu | Op. Dr. Fırat Tutal
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yutulabilir Mide Balonu

blank

AMELİYAT YOK, ANESTEZİ YOK,  ENDOSKOPİ  YOK.

Elipse Yutulabilir mide balonu, obezite tedavisinde kullanılan, cerrahi gerektirmeyen bir araçtır. Kontrollü bir diyetle birlikte, kilo kaybıyla ilişkili sağlık ve estetik faydalara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Elipse yutulabilir mide balonu diğer mide balonları ile aynı etki mekanizmasına sahiptir. Hem mide hacmini küçültür hem de mide boşalma süresini uzatarak daha üzün süre tok kalmanızı sağlar. Kısacası daha az porsiyon ile daha uzun tokluk hissi vermektedir. Bu da gün içinde aldığınız kalorinin azalmasına ve kilo vermenize neden olacaktır.

blankGeleneksel olarak bir mide balonu anestezi gerektiren bir endoskopik tıbbi prosedür ile yerleştirilmeli ve çıkarılmalıdır. Elipse Yutulabilir balon, hap şeklinde yutulan ve aylar sonra doğal olarak atılan bir mide balonudur. Elipse Yutulabilir mide balonu günlük klinik ziyareti sırasında yerleştirilir.  İşlem için hastanede yatmanız gerekmez. Uygulama esnasında anestezi ya da endoskopi gerektirmemesi en büyük avantajıdır.

 

İşlemden önce kliniğimizde gerçekleştireceğimiz deneme kapsülü ile işlemi ne kadar rahat atlatacağınızı kendiniz de önceden deneyimleyeceksiniz. Vücut kitle indeksi (BMI) puanınız 27’nin üzerindeyse, mide balonu uzun süreli kilo kaybına ve Tip 2 diyabet veya yüksek tansiyon gibi diğer tıbbi durumların yönetimine yardımcı olabilir.

 

 

blank

Aşırı kilosu nedeniyle ameliyat planlanan hastalarda, ameliyattan önce ağırlığı başarılı bir şekilde azaltmak için balonun kullanılması, aşırı kilolu hastalarda cerrahi prosedürlerle ilişkili riskleri azaltmaya yardımcı olabilir.

Elipse Yutulabilir mide balonu uygulaması ile sağlıklı ve sürdürülebilir bir beslenme ve yaşam şekli düzenlemesi yapılır. Bu süreçte haftalık diyetisyenimiz ile görüşmeleriniz olacaktır. Ekibimiz kilo verme yolculuğunuzda 7/24 yardım verme konusunda iddialıdır.

 

En büyük avantajı yerleştirme ve çıkarma için endoskopi ve anesteziye ihtiyaç duyulmaması olan bu cihaz, 4 ay sonra yavaş yavaş içindeki sıvıyı boşaltıp, size bir rahatsızlık vermeden sindirim sisteminden çıkacaktır. Yapılan araştırmalar mide balonunda en hızlı kilo vermenin ilk 3 ayda olduğunu gösterdiğini düşündüğümüzde bu 4 aylık süre bize hem kilo vermeniz hem de sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam şeklini oluşturmamız için yeterli süreyi vermektedir.

 

 

blank

Elipse Yutulabilir mide balonu uygulamasından 2 hafta önce mide asidi azaltıcı ilaç kullanmaya başlamak, işlem öncesi doktorumuz ve diyetisyenimizin size vereceği bilgilere uymak işlem sonrası çok daha rahat bir süreç yaşamanızı sağlayacaktır.

Elipse Yutulabilir mide balonu diğer balonlara göre daha ince ve daha pürüzsüz bir yapıya sahip olduğundan işlem sonrası bulantı, kusma, kramp gibi şikayetler daha az görünmektedir. Yutulabilir mide balonun erken dönemde çıkarma ihtiyacı %1-2’ler dedir, bu oran diğer balonlarda %10 gibi bir değerdir. Bizim kliniğimizde hem Elipse yutulabilir mide balonu hem diğer balonlar için erken çıkarma oranı çok daha düşüktür.

 

 

 

Elipse yutulabilir mide balonu ile çoğunlukla 10-20 kilogram arasında kilo verilebilmektedir.

blank

Yutulabilir Mide balonu uygulaması ile size ücretsiz olarak verilecek olan Allurion akıllı dijital tartı ile hem kilonuzu hem yağ/kas/su oranızı sağlıkla takip edebilecek hem de telefon uygulaması sayesinde ekibimizle paylaşıp takiplerinizi çok daha rahat yapabileceğiz.

 

Balon vücudunuzdan çıktıktan sonra da takip programımız devam etmektedir.


 


Daha az yan etki oluşturması dolayısıyla daha GÜVENLİ ve KONFORLU bir yöntemdir.

blank