Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kilo Verme Yolculuğum Nasıl Olacak?

blank

Kilo Verme Yolculuğum Nasıl Olacak?

Bir gastrik balon takıldıktan sonra, insanların yaklaşık olarak %90’nında iştahsızlık yaşanmaz. İlk 3 gün içerisinde sıvı bir diyete tabii tutulacaksınız ama çoğunuz açlık hissetmeyecek! Kadınların çoğu ilk haftada 2-4 kilo verirken, erkekler 4-8 kilo verecektir.

 

1-2 hafta sonra iştahınız açılmaya başlayabilir ama genellikle iştahınız kesilir ve yemek yediğinizde çok kolay bir şekilde doyarsınız. Hastalarımız bize birkaç çorba kaşığı yoğurt ya da sadece iki küçük parça tavuk  ile doyduklarını söylüyorlar.

 

Bu süreçte çok yavaş ve dikkatli bir şekilde yemek yemelisiniz. Eğer çok fazla yemek yerseniz, vücudunuz şişkinlik, reflü, hıçkırık ve ya hazımsızlık yaşayıp yaşamadığınız konusunda size sinyal verecektir. Vücudunuzun verdiği bu sinyallere dikkat etmek çok önemlidir.

 

6-8 hafta sonra eskisi kadar olmasa da yemek miktarınızı kademeli olarak arttırabileceksiniz. Bu süre zarfında kilo kaybınız yavaşlamaya başlayacak ve en sonunda duracaktır.

 

Mide balonu ile kilo vermenizin %90’ı ilk 3 aylık süreçte yaşanacak sonraki 3 ay ise büyük oranda kilonuzu korumaya yönelik olacaktır.

 

Spatz balonu ile iştah artar, kilo kaybı durur ve ya sona ererse balon hacmi arttırılabilir ve daha fazla kilo vermeniz sağlanabilir.