Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Olası Yan Etkileri Nelerdir?

blank

Balon Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Balonun yan etkileri, genellikle yerleştirildikten sonraki ilk 5 gün ile sınırlıdır; ilk 3 gün çok şiddetli geçer. Bu süreci atlattıktan sonra, semptomlar tamamen ortadan kalkar ama “altın kurallar” dan biri bozulduğunda süreç tekrarlanır. (Genellikle hafiftir)

Aşağıda listelenen semptomlara ek olarak, hastalar genellikle balon yerleştirildikten sonraki ilk birkaç gün vücut balonu kabullenene kadar enerji yetersizliğinden dolayı uyuşuk hissedebilir ama bu durum bir hafta içinde düzelecektir. İyileşmenizi hızlandırmak için bu süre zarfında dinlenmenizi öneririz.

Bir balon takılı iken karşılaşabileceğiniz 4 ortak semptom grubu vardır:

Kramp: Bir balon yerleştirildikten sonraki ilk 3-4 gün içinde kramp sık görülür ve ilaçlarla tedavi edilebilir. Aşırı yemek yeme veya yanlış beslenme de kramp’a sebep olur.

Reflü (mide ekşimesi ve bazı geğirmeleri içerir): Asit reflüyü en aza indirgemek için, balon kullanıldığı sürece asit ilaçları kullanılmalıdır. Duruma göre tam tersine antiasit ilaçları da kullanılabilir. Aşırı besleme, aşırı sıvı tüketimi, zengin (kremli / yağlı) gıdalarla beslenme ya da şarap içme tipik olarak asit reflü semptomlarına sebep olur.

Mide bulantısı: Balon yerleştirildikten sonraki ilk birkaç gün hafif veya orta derecede kusma meydana gelebilir.

Kusma: Daha öncesinde hastaların %95’inden fazlası sıklıkla görülen kusma semptomuna maruz kalmıştı ama benzersiz programımız sayesinde hafif derecede görülen kusma bile çok nadir görülmeye başlanmıştır.